Levent Köylü

KUSAV Yönetim Kurulu Başkanı

Altın Güvercin Beste Yarışması, Kuşadası ile özdeşleşmiş, marka değeri yüksek, Türkiye’nin ilk ve tek pop müzik beste yarışmasıdır.

Kuşadası için olduğu kadar Türk pop müzik tarihi için de özel bir yere sahip olan Altın Güvercin Beste Yarışması, düzenlendiği yıllar boyunca Kuşadası’na ve Türk pop müziğine büyük katkıları olmuş, yarattığı coşku, atmosfer ve sinerji ile kent tarihinde unutulmaz izler ve anılar bırakmıştır. 

Altın Güvercin Beste Yarışması, Türk pop müziğine yeni ve özgün eserler kazandırmak ve genç yetenekleri teşvik etmek hedefi ile yeniden yapılanmıştır.

2020 yılının pandemi koşullarının yarattığı zorkluklara rağmen Vakfımız ve Kuşadası Belediyesi iş birliğinde düzenlenerek coşku ve heyecanı kesintiye uğratılmamıştır. 

Kentimizin tanıtımı, bölge turizmine katkısı ve ülkemizin kültür, sanat yaşamı açısından çok özel bir yere sahip olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nı uzun yıllar boyunca sanatseverlerle buluşturabilmek için Vakıf olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Levent KÖYLÜ
KUSAV Yönetim Kurulu Başkanı