Finalistler Belli Oldu

23.KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI

FİNALİSTLER BELLİ OLDU…

 

Kuşadası Altın Güvercin 2020 Beste Yarışması’nın Seçici Kurulu 29 Haziran 2020, Ön Jüri’si ise 30 Haziran 2020 tarihinde Point Otel’de toplanarak yarışmanın 10 finalistini belirlemiştir.

Jüri Başkanlığını Fuat Güner’in (Besteci-Söz Yazarı-Yorumcu-MFÖ üyesi) üstlendiği, Ali Rıza TÜRKER (Altın Güvercin Genel Koordinatörü), Ahmet Güvenç (Gitarist-Besteci-Kurtalan Ekspres üyesi), Burcu Soysev (Opera sanatçısı ve Şan eğitmeni), Ferhat Göçer (Yorumcu) ve Ödül Erdoğan (Aranjör-Vokal Koçu-Müzik Eğitmeni) ve İzzet Öz’den (TV Müzik Program Yapımcısı) oluşan ön jüri değerlendirmesi sonucunda 10 finalist parça ile 2 yedek parça belirlenmiştir.

İlk açıklanan Finalistler arasında yer alan “Sen ölmeden önce öldün” isimli Müge ÖKTEN’e ait beste daha once youTube üzerinden yayınlandığı tespit edildiği için diskalifiye edilmiş yerine ilk yedek beste finalist olarak belirlenmiştir.

Yapılan bu revizyon sonunda 23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın Finali’nde yer alacak şarkılar ve yaratanları şu isimlerdir:

 

 

PARÇA ADI / BESTECİ
Sensiz Olmaz / B. Kağan ÇOBAN
Resmen Aranıyor / Sedat YÜCE
Kırık Ayna / Doğan KOSPANÇALI
Kokun Şehir Değiştirdiğinde / Deniz ÖZÇELİK
Yok / Emre KANTAŞLI
Ya Su Ya Ateş / Merve ÖNER DEMİRCİ
Bir Yolculuktu / Erhan SİRET DOĞAN
Aynalar / Oğuz DURAK
Sevda Yokuşları / Berkin KOÇAK
Zaman Sensin / Şevki ÇEPA
YEDEK
Aşk Evlerden Uzak / Ozan GÜNEYSU