Başvuru

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması, popüler müzik alanında amatör ve profesyonel müzisyenlere açık ulusal bir müzik yarışmasıdır. Bu yıl 23.’sü düzenlenecek olan yarışmada besteciler, çalışmalarında çağdaş popüler müzik formlarına ve estetik ölçülere uygun besteler üreterek bu yarışmaya katılabilirler.

Gönderilecek eserler özgün olmak koşuluyla; Pop, Rock, R&B, Rap ve Hip-Hop gibi güncel müzik türlerinde olabilir.

Besteciler eserlerini, 24-27 Haziran 2020 tarihleri arasında yarışmanın resmi web sitesi olan www.altinguvercin.com.tr üzerinden yayınlanacak olan Şartnameyi imzalayarak ve bestelerinin MP3 formatındaki versiyonunu yükleyerek katılabileceklerdir.

Seçici Kurul ve Ön Jüri 29-30 Haziran 2020 tarihlerinde İstanbul’da toplanarak finalist 10 besteyi seçecek, finale kalan eseler 1 Temmuz 2020 tarihinde medya ve web sitesi aracılığıyla müzik kamuoyuna duyurulacaktır.

Finale kalan eserlerin 2020 yılı Altın Güvercin Beste Yarışması’nda dereceye girmek için performanslarını sergileyecekleri Büyük Final’in tarihi ise daha sonra ilan edilecektir.
Kabul edilen dosya formatları mp3 - wav - m4a'dır. Dosya büyüklüğü sınırı: 10MB ile sınırlıdır.ÖNEMLİ NOT: Online gönderim ve kayıt yapılsa bile besteciler, yapıtların şarkı sözlerinin bir nüshasını, kendilerinin ve yapıtta emeği olan diğer sanatçıların biyografileri ile birlikte birer adet renkli portre fotoğraflarını ve “Katılım Formu”nu doldurarak posta yolu ile; Türker Reklamcılık & Org. Tic. Ltd. Şti. Mevlüt Pehlivan Sokak. Nil Apt. No: 16 Daire: 9 Gayrettepe/İstanbul adresine göndermeleri gerekmektedir. Gerekli belgeleri ulaştırmayan bestecilerin eserleri online başvuru yapmış olsalar bile değerlendirmeye alınmayacaktır.