2019/ 22. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması

2019/ 22. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması 6 yıl aradan sonra Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Güneli’in girişimleri ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun desteği ile yeniden hayat buldu. 

Hafta boyunca gerçekleşen halk konserlerinde Haluk Levent, Hande Yener, Murat Dalkılıç ve Ziynet Sali sahne aldı. 

2-7 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyon, halk konserleri ve etkinliklerle dolu dolu geçen haftanın sonunda gerçekleşen büyük final ile tamamlandı .

Finale kalan 10 bestenin yarıştığı Büyük Final Gecesi’nde sanatçılara Turhan Yükseler Orkestrası eşlik etti. Jüri heyetinde Ali Rıza Türker, İzzet Öz, Işın Karaca, Doğukan Manço, Ali Rıza Binboğa, İlhan Şeşen, Armağan Çağlayan, Volkan Severcan, Yusuf Bütünley, Ömür Gedik ve Kuşadası’ndan Murat Sert ile Hüsnü Öten yer aldı.

Yarışma kapsamında gelenekselleşen Onur Ödülü, 2019 yılında  ünlü yorumcu ve şarkıcı Alpay’a verildi. Alpay ödülünü yarışmanın organizatörü Ali Rıza Türker’den aldı. Türkiye’de ilk ve tek olan beste yarışmasının yaratıcısı olan Ali Rıza Türker de Altın Güvercin Onur Ödülü’ne değer görüldü.

Müzik ve heyecan dolu final gecesinin sonunda 25 yaşındaki Gökçe Özgül söz ve müziği kendisine ait “Sen Bana Canlı Lazımsın “ adlı eseri ile Altın Güvercin Ödülü’nü kazandı.